Olej Lniany

 

Olej lniany zimnotłoczony. 
Tłoczony na zimno Olej lniany. 
Nieoczyszczony Olej lniany. 
Budwigowy olej lniany.

Olej lniany 10 Stopniowy oznacza, że na każdym etapie dystrybucji nasz olej lniany nigdy nie miał wyższej temperatury niż 10 stopni C. Jedynie nie przekroczenie 10 stopni C jest gwarancją, że nie nastąpiło utlenienie (zepsucie) kwasów tłuszczowych z grupy omega 3 i omega 6.

Uwaga: Nie przerwij procesu schładzania i po zakupie, nawet gdy jeszcze nie otworzyłeś butelki jak najszybciej umieść olej lniany w lodówce!!!

Szeroki wybór olejów lnianych dostępny jest w sprzedaży wysyłkowej.
Sklep dostarcza oleje paczką kurierską w opakowaniach termicznych.

Olej Lniany
Olej lniany

Szczególnie polecany do diety
Dr Budwig!

Olej lniany wysokolinolenowy - zawiera ok. 60% kwasów tłuszczowych z grupy omega 3. Olej lniany jest szczególnie zalecany w celu uzupełnienia kwasów tłuszczowych omega -3 i do diety dr Budwig. Oleje lniane 10-Stopniowe są tłoczone z najlepszych nasion odmiany Szafir. Olej lniany produkowany z takiego surowca posiada tradycyjny smak.

Olej lniany 10-stopniowy jest olejem dziewiczym, to znaczy, że jest taki sam jak olej w nasionku siemienia lnianego. Nasz olej lniany jest tłoczony w niskiej temperaturze i nie jest pozbawiony żadnych substancji, jak również nic do niego nie dodajemy. O takim oleju lnianym mówimy, że jest dziewiczy, na zimno tłoczony, nieczyszczony i  biologicznie aktywny.

Jak stosować olej lniany Olej lniany 10 stopniowy?
Stosować tylko na zimno, nie podgrzewać i nie smażyć na nim potraw. Olej lniany, jako produkt spożywczy używać w dowolnej ilości do różnych potraw: kasz, ziemniaków, past serowych, past kanapkowych, sałatek, sałat, surówek sosów. Doskonałe z oleju lnianego są: dresingi, majonezy domowe oraz inne potrawy. 

Olej lniany stosować profilaktycznie w celu uzupełnienia kwasów tłuszczowych omega-3, 1 łyżkę dziennie w trakcie posiłków.

W diecie dr Budwig olej lniany używać do sporządzania pasty serowej. Od 2 do 6 łyżek stołowych oleju lnianego zmiksować z 12,5 dkg chudego twarogu z dodatkiem kefiru lub jogurtu. Miksować do uzyskania konsystencji majonezu. Można przyprawić według własnego gustu, używając różnych przypraw: ziół, warzyw lub owoców.

Więcej o diecie dr Budwig przeczytasz w rozdziale Dieta dr Budwig >>> 

OLEJE 10-STOPNIOWE gwarantuje najwyższą jakość oleju lnianego. Olej lniany 10 - stopniowy oznacza, iż na każdym etapie dystrybucji olej nie posiadał wyższej temperatury niż 10 stopni C. Wyłącznie nie przekroczenie bariery 10 stopni C jest gwarancją, że nie miało miejsce utlenienie (zepsucie) najistotniejszych kwasów tłuszczowych z grupy Omega -3 i Omega-6.

Olej Lniany
Olej lniany

Szczególnie polecany do diety
Dr Budwig!

Przechowywanie Oleju Lnianego.
Olej lniany posiada cechy prozdrowotne jedynie, gdy jest świeży i właściwie przechowywany. Olej lniany należy przechowywać w temperaturze 5-10 st. C, w szczelnie zamkniętych, ciemnych oryginalnych butelkach. Chronić przed źródłem światła. Sprzedaż wysyłkowa odbywa się zawsze w pojemnikach termicznych do których w upalne dni w celu obniżenia temperatury dodawany jest suchy lód.

Olej lniany jak i wszystkie oleje zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe ulega szybkiemu, jełczeniu i utlenianiu ( psuciu), co może powodować po spożyciu wytwarzanie wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia i osłabiają odporność. Dlatego odradzamy używanie olejów ekstrahowanych jak i wszystkich innych produktów zawierających NNKT sprzedawanych z półek sklepowych nie schłodzonych z długim terminem przydatności do spożycia.

Według zaleceń Dr Budwig olej lniany stosowany w opracowanej przez nią diecie należy przechowywać w temp. 4-10 °C. Tylko takie warunki przechowywania oleju lnianego gwarantują zachowanie wszystkich właściwości oleju niezbędnych podczas stosowania diety.

Olej Lniany
Olej lniany

Szczególnie polecany do diety
Dr Budwig!

 

Mieszkańców Zielonej Góry i okolic
Zapraszamy 
do naszego sklepu
Internetowy Sklep Naturalna Medycyna Zielona Góra

Złotopolskie naturalne oleje 10 stopniowe